×
מציג 1 תוצאות מתוך 1

תחום המוגבלות השכלית, הינו תחום מתקדם הן ברמת השירותים המוענקים לאנשים עם מוגבלות שכלית והן ברמת הלמידה וההתמקצעות של העוסקים בתחום. במהלך השנתיים האחרונות פותח כלי ייחודי וממוחשב המרכז את כל תהליכי עבודת העו"ס במחלקת הרווחה בבחירת התערבויות מתאימות בטיפול באוכלוסיית ילדים ובוגרים עם מוגבלות ומשפחותיהם.

הכלי פותח במהלך השנים 2012-2014 חברת ניהול הידע חברת ROM Knowledgeware במימונה של קרן שלם, על ידי קבוצת עובדים סוציאליים וותיקים ומפקחים העוסקים בנושא שנים רבות. כל המידע והכלים שמונגשים באמצעותו הינם מקוונים, מתעדכנים ומנוהלים ברשת משרד הרווחה והשירותים החברתיים. הכלי מרכז ומנגיש את כל המידע העדכני הדרוש לעו"ס בתחומים הבאים :

  • מידע אודות זכויות ומיצוי זכויות (חוקים, תקנות, הטבות, קרנות וכו')
  • סל האפשרויות לבניית תוכנית התערבות מתאימה (לדוגמא: גישות ושיטות להתערבות, הפניות לכלי עזר)
  • טפסים וכלי עבודה

חשיבותו של הכלי משמעותית במיוחד לאור הרפורמה בשירותים החברתיים ושימת הדגש על הפרט בהקשר המשפחתי. מטרותיו הינן העמדת ארגז כלים מקצועי התומך בקבלת החלטות מקצועיות המאפשר התמודדות מקצועית עם אתגרים הנוגעים למציאות המשתנה ולשאיפה להמשיך לשפר את השירות הניתן לאדם עם המוגבלות השכלית (פיגור השכלי) ומשפחתו.

מודל התערבות מיטבית – כלי עבודה אינטרנטי התומך בהתאמת ההתערבות ללקוח עם מש"ה

תחום המוגבלות השכלית, הינו תחום מתקדם, הן ברמת השירותים המוענקים לאנשים עם מוגבלות שכלית, והן ברמת הלמידה וההתמקצעות של העוסקים בתחום. במהלך השנתיים האחרונות פותח כלי ייחודי וממוחשב המרכז את ...

מציג 1 תוצאות מתוך 1

דילוג לתוכן