×

בית עמיחי- הוד השרון – מרכז רב שירותים לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית

נחנך ב – 03/11/14
מרכז הנותן מענה לילדים ובוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית (מרכז יום לבני 21+ בתיפקוד טיפולי – סיעודי , יום שהות ארוך, נופשון , מועדון חברתי לבוגרים 21+).
היוזמה לפרוייקט הינו של אבי פרבר , תושב הוד שרון, יו"ר ועד מנהל של העמותה ואב לעילי פרבר.

בעמיחי מאמינים כי חובתנו כחברה לדאוג לכך שאנשים עם מוגבלויות בכלל, ומוגבלות שכלית התפתחותית בפרט, יזכו לסביבת חיים נעימה, ראויה ומכבדת. בדיוק כפי שכל אחד מאתנו מעונין לחיות , מאמינים בחשיבות הצורך לטפח, להשקיע בחשיבה ותכנון ולהקצות משאבים הולמים ליצירת סביבה נגישה, מותאמת ומכילה – משולבת בקהילה .
קרן שלם, הקרן לפיתוח שירותים לאנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית שליד מרכז השלטון המקומי, שותפה נאמנה ומסורה לאמונה בזכותם של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית להיות חלק מהקהילה. קרן שלם מלווה את עמותת עמיחי שנים רבות.

גם בעזרת תמיכתה של הקרן, פועלים כל משתתפי המסגרות המופעלות ע"י העמותה במבנים ראויים ומכובדים ונהנים מציוד מגוון וחדשני. סיועה של קרן שלם מתבטא גם בהכשרה מקצועית של הצוותים ובמענק לתקנים של מתנדבי שירות לאומי במסגרות השונות.

מיקומו של בית עמיחי בלב שכונת מגורים בסמוך למסגרת ציבורית נוספת מהווה הצהרה של עיריית הוד השרון- ראשיה ועובדיה , לגבי החשיבות של שילובם וקבלתם של אנשים עם יכולות מיוחדות בחברה בכלל ובהוד השרון בפרט.

המרכז נחנך בטקס רב משתתפים ביום 3.11.14
בנוכחות רעיית ראש עיריית הוד השרון , יו"ר קרן שלם – חיים געש , ראש מועצת פרדס חנה כרכור , איציק סבטו -מנהל אגף הקרנות בביטוח לאומי
גדעון שלום – מנהל האגף לטיפול באדם עם מש"ה במשרד הרווחה , מפקחים , משפחות והאנשים המשתתפים בפעילויות במרכז.
יו"ר קרן שלם ציין בדבריו את השקעתה של העיריה בתחום האנשים עם מש"ה, המתבטאת גם בהקצאת הקרקע במיקום המכבד והמרכזי.

קרן שלם העמידה מענק בגובה של כ- 3.5 מיליון ₪ להקמת בית עמיחי וציודו .