×

“הנה מה טוב ומה נעים, לרכב יחדיו על אופניים…” המסורת נמשכת בעיר לוד!

מסע "נעים יחדיו" מס' 2 , למרחק של 5 ק"מ, יצא לדרך ביום שישי 21.11.14
כך בונים מסורת :
בשנה שעברה התקיים לראשונה מסע האופנים " נעים יחדיו" והיווה דוגמא מרגשת לשילוב אמיתי בין אוכלוסייה רגילה ואנשים עם צרכים מיוחדים בעיר לוד. ראש העיר לוד עו"ד יאיר רביבו, הבטיח כבר אז כי העיר לוד תהפוך את מסע האופניים למסורת עירונית ותשאף לקיימו מידי שנה. וכך היה !
מסע "נעים יחדיו" מס’ 2 , למרחק של 5 ק"מ, יצא לדרך ביום שישי 21.11.14 .
לקחו בו חלק למעלה מ-200 רוכבים בהם : אנשים עם צרכים מיוחדים, תלמידי כיתות ט’- י’ מבתי ספר תיכון בלוד מהמגזר הערבי והיהודי, דתיים וחילונים, סטודנטים, עובדי עירייה וכלל תושבים.

50% מכלל הרוכבים בעלי המוגבלות במסע, היו אנשים בעלי מוגבלות שכלית התפתחותית אשר הגיעו ממסגרות המע"ש ומעון אביב בעיר ואשר רכבו על אופניים המותאמים למגבלתם.
המסע היווה חלק משבוע מודעות לאנשים עם צרכים מיוחדים בלוד- שבוע ההסברה אשר מטרתו להביא לשינוי עמדות כלפי האוכלוסייה המיוחדת, לייצר הבנה אמיתית לזכויות של אנשים עם צרכים מיוחדים לחיים בכבוד ובאופן שוויוני בחברה ולהסיר חסמים המדירים את אותם אנשים מהחברה
שותפות מיוחדת נרקמה בין הגורמים השונים שחברו לעיריית לוד במימוש המיזם:
בנק הפועלים, קרן שלם, עמותת פשר, קהילה נגישה, משרד הרווחה – אגף למוגבלות שכלית התפתחותית ואגף השיקום, אגף הספורט בעירייה, אקים, המסגרות הטיפוליות והחינוכיות של משרד הרווחה, נציגי מחלקת החינוך הרגיל והפיקוח של משרד החינוך, הקרן לפיתוח לוד, והאגף לשילוב חברתי.
בארגון המסע יסייעו איגוד האופניים הארצי ועמותת אתגרים.

קרן שלם היתה שותפה לתכנון ומימון מסע האופניים וכן במימון עריכת וצילום סרטון המלווה את המסע.

 

צילום ועריכה : אבירם פרידג’ ותום פריזמת מחב’ אדרנלין, נובמבר 2014

 

מסע האופנים נעים יחדיו 2014 from ADR TV on Vimeo.