×

‘טבע נגיש לכל’ – לעוף גבוה ביזמות חברתית

“היה לי כל כך כיף!” אמרה אחת המשתתפות בתוכנית “טבע נגיש לכל” שחששה מאוד לעלות גשר בשמורה. בסיוע המלווה ובעידוד חברים נוספים, עלתה על הגשר והשלימה את המסלול כולו! בחודש פברואר השנה החלה תוכנית היזמות החברתית, הדו-שנתית, “טבע נגיש לכל” – תוכנית פיילוט ייחודית המבוססת על שיתופי פעולה מקומיים, אזוריים וארציים בתמיכה וליווי של קרן שלם, אליה הצטרפו כמלווים גם מכללת תל-חי ומשרד הרווחה.

בהובלת מדרשת ‘אורות הגליל’ מחצור הגלילית, יצרו 32 נשים וגברים מחצור, קריית שמונה וצפת, הגרים בבתי ההורים, קבוצה לומדת ומיוחדת במינה הלומדת אודות כוחות, יכולות, חברות ותמיכה באמצעות היכרות בלתי אמצעית עם הטבע, עולם החי והצומח ועונות השנה. משתתפי הקורס, מספרים כי התרגשו מהאינטראקציה בין המשתתפים מהמסגרות השונות. ענבל, אחת הסטודנטיות ממכללת תל חי אמרה : “בראיון הוא בקושי דיבר, ותראי אותו כאן! מסמר הערב, מספר בדיחות, ‘זורם’ עם כולם”.

סוגיות של זוגיות, ילדים, מערכות יחסים בין גברים ונשים הם רק חלק מהנושאים שהועלו על ידי המשתתפים והוכיחו כי מה שנראה לנו לפעמים פשוט – עבור אחרים מורכב. משתתפי הקורס סיפרו שחוו את הכוח המדהים של הקבוצה בה עולים כוחות ‘טבעיים’, מתגלים מנהיגים ,ויש הרבה מאוד פרגון וסיוע למתקשים.

קרן שלם מסייעת במענק למימון הפעילות במסגרת “מענקים למיזמים חברתיים בפריפריה