×

ברוכים הבאים למע”ש חיפה

 מי שעבר בתחילת חודש אפריל ברחוב נחום ארמן , במתחם האדמירליטי בחיפה, יכול היה לחשוב שהגיע לאיזו פרימיירה חגיגית אליה הגיעו המוני אנשים וסלבס עירוניים. אבל מדובר בלא אחר מאשר אירוע השקת המע"ש ע"ש אלברט ברסין החדש בחיפה. באירוע השתתפו ראש העיר חיפה, עו"ד יונה יהב ונציגי העירייה, נציגי משרד הרווחה והשירותים החברתיים, קרן שלם, הביטוח הלאומי, עמותת אלווין ישראל ואלווין חיפה שהנו הגוף המפעיל של המסגרת, משפחות הדיירים והתורמים, נציגי קרנות ותושבים.

במע"ש חיפה רצף שירותי תעסוקה מגוונים, החל מ"תכניות מעבר" (טרום תעסוקה), מרכז תעסוקה, מסגרת הכנה והכשרה, ביניהן מרכז ממוחשב וסדנאות הכנה לקראת עבודה, תעסוקה נתמכת בקהילה והשתלבות בקהילה באופן עצמאי. התפיסה המקצועית המובילה את מרכז התעסוקה מתבססת על גישת "אוריינטציית העתיד", במסגרתה נבנית תוכנית אישית תעסוקתית, המתבססת על רצונותיו וחלומו האישי של החניך ועל-פי רצף השירותים התעסוקתיים.

בין המשתתפים ריגשה עינת קרמר, חניכה במעש אשר סיפרה על הכשרתה לקראת הגשמת חלומה, שהוא עבודה בקהילה, באחד מסניפי ארומה, עובדי מרכז התעסוקה ריגשו עם השיר "תודה על כל מה שנתת" ואת דמעות ההתרגשות האחרונים סיפק אביה של אחת החניכות שהשתתפה באירוע ודאג שכולם ידעו – זאת הבת שלי!

קרן שלם סייעה במענק למימון הבנייה וציוד המסגרת