×

הזדקנות של אנשים עם מוגבלות שכלית – חוברת העשרה

עורכות נוספות : נגה חן

לוי-ורד, ע’ וחן, נ’ (עורכות, 2021). הזדקנות של אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית – חוברת העשרה מקצועית. יחידת ‘מכלול’, קרן שלם. החוברת הופקה בשפה העברית ובשפה הערבית.

זוהי החוברת השלישית בסדרת החוברות שמטרתן לארגן ולהנגיש ידע למטפלים ומדריכים בטיפול ישיר במסגרות. המטרה היא לאפשר לכן ולכם, העוסקים במלאכה, לרכוש ידע וכלים כחלק מתהליך התמקצעות תמידי לביצוע תפקידכם על הצד הטוב ביותר עבור מקבלי השירות.

ההזדקנות הינה חלק טבעי ממעגל החיים. יחד עם זאת, חובקת בתוכה חששות, סימני שאלה ואף התנגדויות. כל אלה הם מנת חלקם של כולנו, נותני שירות ומקבלי שירות כאחד.

החוברת שלפניכם מאגמת בתוכה מידע בסיסי וחשוב אשר יסייע למקבלי השירות, בעזרתכם, להתכונן לקראת שלב זה במעגל החיים. השתדלנו להקיף את מגוון התחומים הרלבנטיים ולחשוף אתכם לזויות שונות הקשורות במתן שירות וטיפול באדם לקראת זקנה או מזדקן.

כמו תמיד, מדובר בחוברת העשרה, החוברת אינה מהוות מסמך מדיניות או נהלים בתחום זה. מומלץ להמשיך ולהעמיק בנושא באמצעות השתלמויות או קריאה נוספת.

אנו רוצות להודות, לכל הכותבים שנענו לבקשתנו ותרמו מזמנם על מנת לשתף ולהציג את הידע והמומחיות שלהם בצורה נגישה ונוחה לקריאה.

עוד נבקש להודות לקבוצת המדריכים שמלווים אותנו לאורך כל שלושת החוברות, שקוראים את המאמרים, נותנים משובים ומדייקים את הנכתב כך שיהיה מתאים עבור קהל היעד לחוברת זו.

ואחרונות חביבות, נרצה להודות לצוות מכלול – ד”ר עדי לוי ורד ונגה חן, על תרומתם הגדולה בתכלול, עריכה וארגון של המאמרים בחוברת.

“למידה אינה תוצאה של הוראה, אלא של סקרנותו ופעילותו של הלומד”. ג’ון הולט

להורדת החוברת בשפה העברית

להורדת החוברת בשפה הערבית

בברכת הצלחה,

שרון גנות נעמה שביט
מנהלת ידע ומחקר מנהלת תחום – פיתוח ידע והכשרת כוח אדם
קרן שלם

השירות להערכה והכרה, אגף הערכה,

הכרה ותכניות, מינהל מוגבלויות, משרד

הרווחה והביטחון החברתי

 

 

פריטים קשורים